لوازم یدکی جلوبندی ام جی

لوازم یدکی جلوبندی ام جی

فروشگاه آس عرضه کننده انوع لوازم یدکی جلوبندی ام جی با بهترین و مناسبترین قیمت می باشد.

جلوبندی خودرو چیست؟

هرکسی که به مدت طولانی رانندگی کرده باشد و یا اطلاعات کمی راجب ماشین داشته باشد حتما کلمه جلوبندی خودرو را شنیده است.جلوبندی به قسمت زیرین جلوی خودرو گفته می‌شود که وظیفه تعلیق (هندلینگ) خودرو در چاله‌ها، دست‌انداز‌ها و پیچ‌های جاده را دارد.این بخش از خودرو یکی از مهمترین قسمت ها است زیرا میتواند به مرور زمان و طولانی مدت دچار مشکل شود چه بر اثر تصادف و چه رانندگی نامناسب.آن چنان جلوبندی خودرو حساس و مهم هست که حتی مشاغلی تحت عنوان جلوبندی ساز وجود دارد.

تفاوت سیستم تعلیق خودرو با جلوبندی خودرو در این است که سیستم تعلیق شامل کمک فنرها و چرخ های عقب خودرو نیز می شود اما جلوبندی تنها به قسمت جلوی خودرو اشاره داشته و شامل فرمان و میل فرمان نیز می گردد.از آنجا که چرخ های جلو، نقش هدایت خودرو را به طرفین نیز بازی می کنند، در نتیجه اهمیت سیستم تعلیق خودرو در جلو بسیار بیشتر از عقب خودرو می باشد از این رو به این قسمت که شامل سیستم فرمان خودرو نیز می شود، به طور جداگانه، جلوبندی خودرو گفته می شود.

قطعات جلوبندی ام جی

همانطور که در بالا اشاره کردیم سیستم جلوبندی خودرو مهمترین بخش حساب می شود.حال ممکن است شما که از ماشین های برند ام جی استفاده می کنید شاید در زمانی نیاز باشد که قطعات جلوبندی ام جی خود را تعمیر و تعویض کنید.اگر اینکار در مدت طولانی رفع نشود می تواند مشکلات و خطراتی را برای خودرو و خود فرد ایجاد کند.از این رو برای خرید لوازم یدکی ام جی می توانید به فروشگاه ما سر بزنید و یا با متخصصین ما در تماس باشید.

بیشتر بخوانید: لوازم یدکی ام جی 360 و خودرو چیست و اجزای آن کدامند؟

اگر نیاز به مشاوره یا خرید درباره محصولات فرشگاه آس و لوازم یدکی ام جی دارید می توانید با متخصصین مجرب ما تماس حاصل کنید.

لوازم جلوبندی ام جی | اجزا و قطعات

در خودرو و قسمت زیرین از اجزا و قطعاتی تشکیل شده است که وظیفه مهمی در سیستم ماشین ایفا می کنند که به اصلاح آن را سیستم جلوبندی می نامند؛ که عدم هماهنگی و یا ایجاد خرابی در هر کدام از این قطعات موجب ایجاد اشکالاتی در حین رانندگی خواهد می شود.حال این قطعات و لوازم جلوبندی کدام هستند؟ در ادامه به معرفی و بررسی هرکدام می پردازیم، با ما همراه باشد:

 • میل موجگیر
 • طبق
 • میل تعادل
 • سگ دست
 • شغال دست
 • کمک فنر
 • سیبک‌ها
 • فنر
 • سیستم فرمان
 • اکسل
 • دستگاه تعلیق

معرفی مشخصات لوازم جلوبندی خودرو

سیستم تعلیق و جلو بندی خودرو از اجزایی شامل فنرها، کمک فنرها، بوش یا سیبک و طبق‌ها تشکیل شده است که هرکدام از این اجزا دارای انواع گوناگونی بوده و وظیفه و عملکرد مشخص و معینی را دارا است که در ادامه به آن اشاره می کنیم:

میل موجگیر یا میل تعادل

در موتور رفت و برگشتی میل‌تعادل، میله‌ای چرخان با توزیع نامتقارن جرمی بوده که به خاطر نیروی گریز از مرکز و غیر بالانس بودن باعث ارتعاش خود خواسته با اختلاف فاز نسبت به ارتعاش میل لنگ می شود.میل تعادل موتور، نیروی دوران خود را از طریق چرخ دنده درگیر با چرخ دنده سر میل لنگ می گیرد و هنگام تعمیرات این گونه موتور‌ها باید دقت لازم در تایمینگ چرخ دنده سر میل تعادل صورت گیرد در غیر اینصورت نه تنها تعمیرات نتیجه نمی دهد و مفید واقع نمی شود بلکه باعث تشدید و ارتعاش زیاد بدنه موتور خواهد شد.

لوازم جلوبندی ام جی ، میله تعادل
لوازم یدکی ام جی، میل موج گیر

اگر نیاز به مشاوره یا خرید درباره محصولات فرشگاه آس و لوازم یدکی ام جی دارید می توانید با متخصصین مجرب ما تماس حاصل کنید.

سگ دست و شغال دست

سگ دست در واقع لولایی است برای چرخیدن چرخ روی محور فرمان که محورش یا سیبک است یا در ماشین های قدیمی با اکسل غیر مستقل (مثل کامیون‌ها و یا شاسی بلند‌ها) روی میل سگ دست می چرخد. همچنین وظیفه ای که سگ دست دارد این است که از چرخ ها نیز نگهداری می کند.دیسک‌های ترمز و فرمان اتومبیل و اتصالات چرخ‌ها و توپی چرخ به سگدست بسته می شود و بهتر است بدانید که در اتومبیل، شغال دست نیز وجود دارد که سیبک فرمان خودرو به آن متصل می‌شود و همچنین میل کمک نیز با دو پیچ و میل فرمان هم به شغال دست متصل شده است.

کمک فنر

ضربات وارده به چرخ خودرو از طرف مسیر حرکت به فنر‌ها منتقل می‌شود.به طور خلاصه کمک‌فنر، وسیله‌ای مکانیکی است که در نزدیکی چرخ های خودرو نصب می شود تا نوسانات وارد شده به فنر را کنترل کند.این نوسان فنر به دلیل خاصیت ذاتی فنر تا مدت زمان طولانی ادامه پیدا می‌کند به همین دلیل لازم است تا این نوسانات از طریقی کنترل شوند.از این رکمک‌فنر زیر بار وزن خودرو نیست و بر ارتقاء خودرو هم اثر نمی‌گذارد بعضی از کمک‌فنر‌ها می‌توانند این کارکرد‌ها را نیز داشته باشند.

لوازم جلوبندی ام جی

بیشتر بخوانید: گلگیر جلو ام جی و خودرو چیست و اجزای آن کدامند؟

انواع کمک فنر خودرو

همانطور که کمک فنر را تعریف کریدم و گفتیم که چه وظیفه ای دارد حال باید به این نکته اشاره کنیم که کمک فنرها انواع مختلفی دارند که به آنها اشاره می کنیم:

 • کمک‌فنر هیدرولیکی یا روغنی
 • کمک‌فنر تلسکوپی
 • کمک‌فنر گازی یا بادی
 • کمک‌فنر هیدرواستاتیکی
 • کمک‌فنر اهرمی

فنرها در سیستم جلوبندی

فنرها اصلی‌ترین و مهم‌ترین بخش یک سیستم تعلیق را شامل می‌شوند. در واقع ضربات و ارتعاشات وارد آمده به چرخ خودرو، به فنر منتقل شده و به جای اینکه این ضربه مستقیم به شاسی وارد شود از طریق فنر جذب شوند.از این رو می توان گفت هر جسمی که دارای خاصیت ارتجاعی یا کشسان باشد فنر نامیده می‌شود.

انوع فنر در جلوبندی خودرو
 • فنر‌های مکانیکی
 • فنر‌های روغنی یا هیدرولیک
 • فنر‌های هوایی یا پنوماتیک

فنرهای لول

این فنرها از پیچیدن یک میله با مقطع دایره‌ای شکل به دور یک استوانه تشکیل می‌شوند.

فنر تخت لوازم جلوبندی ام جی

فنرهای تخت

فنر‌های تخت به صورت شمش‌های فلزی انعطاف‌پذیر ساخته شده و تعدادی از این فنر‌ها در اندازه‌های مختلف بر روی هم قرار می‌گیرند و در سیستم تعلیق نصب می‌شوند.از این نوع فنرها معمولا برای سیستم تعلیق چرخ های عقب استفاده می شود.

فنرهای پیچشی

در این نوع فنر‌ها از خاصیت پیچش و گشتاور پیچشی استفاده می‌شود. این فنرها از یک میله با خاصیت پیچش و انعطاف تشکیل شده است.ز این نوع فنرها معمولا در چرخ‌های عقب استفاده می‌شود.ضربات وارد آمده به چرخ از طریق ایجاد پیچش در این میله پیچشی به حرکتی نوسانی و فنر مانند تبدیل می‌شوند.

اگر نیاز به مشاوره یا خرید درباره محصولات فرشگاه آس و لوازم یدکی ام جی دارید می توانید با متخصصین مجرب ما تماس حاصل کنید.

خرید لوازم جلوبندی ام جی

برای خرید و اطلاع از قیمت های لوازم جلوبندی ام جی می توانید به فروشگاه ما سر بزنید و یا با مشاوران و متخصصین ما در فروشگاه آس در تماس باشید.

فروشگاه آس عرضه کننده محصولات و لوازم یدکی ام جی در تهران می باشد که به شما ضمانت اصالت کالا را میدهند

فروشگاه آس تمام تلاش خود را کرده است که محصولات خود را با بهترین قیمت به مشتریان خود عرضه می کند

به راحتی می توانید با مراجعه به فروشگاه سایت ما محصول مورد نظر خود را انتخاب و سفارش دهید

0/5 ( 0 نظر )